Bezpečný a protišmykový povrch v okolí bazénov

30. 11. -0001 | Obecné

Obdobie prázdnin je neodmysliteľne spojené s kúpaním, opaľovaním a príjemným odpočinkom. Viete ale, že aj v okolí bazénov sa musíte mať na pozore? Najčastejším letným úrazom je totiž pošmyknutie na mokrej podlahe v okolí bazénov. Našťastie máme pre Vás aj jednu dobrú správu. Na kamienkovom koberci TopStone sa úrazy nestávajú! Kamienkový koberec je totiž protišmykový.

Keramická dlažba a nedostatočné odvodnenie na okrajoch bazénov má každoročne na svedomí desiatky úrazov. Narazenie horných aj dolných končatín, ale taktiež poranenie hlavy, vyrazený dych a zlomeniny bohužiaľ nie sú ničím výnimočným. Preto nikdy toto riziko nepodceňujte.

Protišmykový kamienkový koberec TopStone

Kamienkový koberec TopStone ako jeden z mála materiálov je ideálnym povrchom k bazénom. Vďaka svojej frakcii kamienkov o veľkosti 2-5 mm, tvorí protišmykový povrch, ktorý je príjemný na dotyk. Kamienkový koberec zároveň výborne odvádza vodu do podložia, takže nedochádza k vytváraniu nebezpečných kaluží.

Jednoduchá realizácia

Oproti klasickej keramickej dlažbe sa s kamenným kobercom TopStone taktiež ďaleko lepšie pracuje. Riečne kamienky spojené s epoxidovou živicou sú do vytvrdnutia jednoducho tvarovateľné. Preto sa dajú jednoducho realizovať akékoľvek krivky, oblúky aj malé detaily a nemusíte stráviť veľa času s vymeriavaním, prípravou a rezaním materiálu.

Neobsahuje škodliviny ani toxické nonylfenoly

V neposlednej rade je kamenný koberec TopStone úplne zdravotne nezávadný. Povrch neobsahuje žiadne toxické, ani nebezpečné látky a nieje rizikom pre životné prostredie. Je preto vhodný pre styk s vodou a je bezpečný pre deti aj domáce zvieratá.