Praktický povrch pre vonkajšie fitness zóny

17. 7. 2015 | Obecné

Praktický povrch pre vonkajšie fitness zóny

V posledných rokoch získavajú na obľube vonkajšie športové areály, ktoré slúžia k odpočinku i relaxácií všetkých vekových generácií. Verejné športovisko najčastejšie nájdeme v parkoch, okolo cyklistických chodníkov či v okrajových častiach miest.

Výhodou týchto športových zákutí je možnosť pretiahnúť svoje telo pri prechádzke alebo cestou domov z práce či zo školy. Vďaka cvičeniu s vlastnou váhou nepotrebujete žiadne cvičebné vybavenie a dokonca ani drahý športový odev, na ktorý si obzvlášť v posilovniach potrpia. Nenáročné cvičenie je tak prístupné doslova každému. Naviac nezriedka bývajú tieto mini areály doplnené malou lezeckou stenou alebo relaxačnou zónou s lavičkami.

Nestabilné a blatisté podložie

Investori verejných športovísk a relaxačných zón sú z väčšiny mesta a obce, ktoré na stavbu čerpajú prostriedky z európskych dotácií. O to smutnejšie je, keď sa na športoviskách „zabudne“ vybudovať stabilné podložie, ktoré sa po daždi nepremení v blatisté cestičky. Človek by povedal, že aspoň čiastočné podložie je samozrejmosťou, opak je však pravdou a tak na mnohých miestach vidíme cvičebné stroje obklopené trávou alebo pieskom.

Kamenný koberec TopStone pre nespevnené povrchy

Aby nedochádzalo k nepríjemnému vyšlapávaniu trávy, v ktorom po dažďoch stojí voda, stačí podložie upraviť napríklad kamenným kobercom TopStone pre nespevnené povrchy. Kamenný koberec je totiž samonosný, nevyžaduje inštaláciu obrubníkov ani vrstvené štrkové lóže.

Povrch je naviac vodepriepustný, takže nie je nutný odvod dažďovej vody do kanalizácie, k vsakovaniu vody dochádza prirodzene do podložia. A predsa je povrch stále pevný a nedochádza na ňom k vytváraniu kaluží. Vďaka širokej palate farebných odtieňov je možné naviac kamenný koberec zľadiť s okolím. Výhodou je taktiež zimná údržba, pri ktorej kamennému povrchu nevadí mráz, ani použitie solí.

Takto upravený povrch naviac nie je drahý a jeho pokládku bez problémov zvládnu zamestnanci mestských pracovných čát.