Vyhrievanie chodníkov a príjazdových ciest

30. 11. -0001 | Obecné

Počas babieho leta sa naskytuje jedna z posledných možností k vonkajším stavebným úpravám. Skôr než však príde zima, spomeňte si na nebezpečne zľadovatené chodníky a vjazdy ku garážam, ktoré komplikujú prístup k domu. Námraze na chodníkoch ale môžete skomplikovať život!.

Bolestivé zlomeniny horných aj dolných končatín nie sú po pádoch na zľadovatených chodníkoch ničím neobvyklým. Naviac prídu v dobe, kedy to najmenej čakáte. Keď vybiehate z domu neskoro na autobus, alebo keď v kancelárskych poltopánkach prebiehate ku garáži za zaparkovaným autom.

Aj keď kamenný koberec TopStone výborne odvádza vodu a v zime sa dá jeho namrznutý povrch ošetrovať solením, môžete pre zvýšenie komfortu vonkajšie schody, chodníky alebo príjazdové cesty proti zamrznutiu vylepšiť elektrickým vykurovaním.

Vyhrievané vonkajšie kamienkové koberce

Rovnako ako sú interiérové kamenné koberce vhodné pre inštaláciu podlahového kúrenia, dá sa vykurovať v podobe elektrických rohoží inštalovať aj pod vonkajšie kamenné koberce.

Výhodou vyhrievanej príjazdovej cesty je uľahčenie práce pri solení námrazy a hlavne lepší výjazd autom z garáže. To oceníte predovšetkým u zapustených garáží s výjazdom do kopca.

Elektrické vykurovacie rohože v kamienkovom koberci sa okrem vjazdov do garáží inštalujú taktiež na vonkajších schodiskách, nakladacích rampách, chodníkoch k bytovým domom alebo úradným budovám.

Inštalácia vonkajších vyhrievaných chodníkov

Pokiaľ si prajete vyhrievané chodníky alebo príjazdové cesty, myslite na to skôr ako začnete pokladať samotný kamienkový koberec TopStone.